Kamyonet Durağı

Kamyonet Durağı

Kamyonet DurağıKamyonetler nakliye hizmeti veren en küçük araçlardır. Maksimum 3.500 kilograma kadar yük taşımalarına izin verilen kamyonetler, oldukça seri ve performanslı araçlardır. Küçük olmanın avantajını taşıma işlevi sırasında yansıtmaktadırlar.

Kamyonetler özellikle şehir içi taşımacılığında aktif rol oynamaktadırlar. Küçük olmaları nedeni ile dar sokaklara kolaylıkla girebilmekte ve park sorunu yaşamamaktadırlar. Şehirlerarası taşımacılıkta, az yük kapasitesine sahip oldukları için birim maliyetler göz önüne alındığında avantaj sağlayamasalar da, kısa mesafeli taşıma işlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedirler.  

Kamyonetlerin kullanımları, özellikle şehir içlerinde bazı kurallar içermektedir. Otomobiller ve kamyonlardan farklı bazı trafik kurallarına tabi olabilmektedirler. Oldukça fazla sayıda bulunan kamyonetler, ticari amaçlarla veya bireysel yük taşımacılığı için kullanılmaktadırlar.   

Son dönemlerde özellikle büyük şehirlerde açılan kamyonet durakları, nakliye sektöründeki gelişmelerin ve gelinen noktanın en güzel örneklerindendir. Kamyonet durakları, nakliye hizmeti veren firmaların farklı bir şeklidir. Sadece şehir içi hizmet veren kamyonet durakları bünyesinde, adından da anlaşılacağı gibi sadece kamyonetler hizmet vermektedir. Çeşitli büyüklükte, açık ve kapalı kasalardan oluşan kamyonetler, ihtiyaç duyulduğu takdirde, kamyonet duraklarından temin edilebilir. Nakliye firmaları ile aynı zihniyette çalışan kamyonet durakları, bulunduğu şehir içerisinde, herhangi bir semtten başka bir semte, her türlü yük taşımacılığı yapmaktadırlar.

Butik bir iş konseptinde yer alan kamyonet durağı, her türlü nakliye hizmetinde olduğu gibi, kurumsal ve profesyonel çalışmaktadır. Kamyonet duraklarında sahip olunan araç filosunun, her daim hareketli olması, verilen hizmetin ne denli iyi olduğunun göstergesidir. Şehir içi taşımacılıkta bir nevi taksi görevi gören kamyonet duraklarında yer alan araçlar, çalışan personel ve verilen hizmet, firmanın en iyi referansıdır.

Şehir merkezlerinde bulundukları için sürekli hareket içerisinde olan kamyonet durakları, müşterilerle daha yoğun bir iletişim içerisindedirler. Bu nedenle deneyim ve tecrübenin yanında güler yüzlü personel ve ekiplerle çalışan duraklar, hizmet kalitesi hedefini layığı ile yerine getirmektedirler.

Kamyonet duraklarında, gün içerisinde bir araç birden fazla taşıma işlemi yapabilmektedir. Bu nedenle araçlarda yıpranmalar ve kirlenmeler daha yoğun olabilmektedir. Kamyonet duraklarında çalışan araçların bakım ve temizlik ihtiyaçları daha fazladır. 

TOP