Parsiyel Kargo

Parsiyel Kargo

Parsiyel Kargo

Parsiyel kargo, aynı güzergah üzerinde farklı müşterilere ait yüklerin aynı kamyon ile taşınması işlemidir. Sistemin daha iyi anlaşılması için bir örnek vermek daha açıklayıcı olacaktır. Evinizi taşımak istiyorsunuz fakat taşımak istediğiniz eşya miktarı bir kamyonu dolduracak kadar değil. Böyle bir durumda normal bir taşımacılık işlemi aldığınızda alacağınız fiyat sabittir. Çünkü taşıma işlemini yapacak kamyon eşya miktarından bağımsız olarak aynı yolu gidecektir. Parsiyel kargoda ise durum farklıdır. Güzergahlar aynı olmak koşulu ile aynı kamyona birden fazla müşterinin eşyası konulabilir. Bu şekilde kamyon aynı yolu iki müşteri için gitmiş olacaktır ve müşterilerin ödemesi gereken ücret miktarı düşecektir.

Tabi böyle bir durumda akla ilk gelen şey eşyaların karışması ihtimalidir. İşini layıkıyla yapan bütün firmalar bu konuda müşterilerine garanti vermektedir. Bu garantiyi veremeyen bir kargo firması ile taşımacılık işleminizi yapmanız kesinlikle önerilmemektedir. Kamyon istifi düzenli bir şekilde yapılarak eşyanın bittiği sınır bölgelerinin ayrımı yapılır. Bu şekilde hiçbir karışıklığa sebebiyet vermeden eşyalarınız güvenle taşınır. Parsiyel kargo, şehir içi taşımacılıkta her geçen gün daha fazla tercih edilen bir hizmet olmaya başlamıştır.

 

Parsiyel Kargonun Avantajları

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere en büyük avantajınız çok daha düşük bir ücret ile kargo işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer avantaj ise tek parça bir yükünüz bile olsa parsiyel kargo hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Parsiyel kargo hizmeti günümüzde taşımacılık şirketleri arasında çok popüler bir konuma gelmiştir. Bu yüzden piyasada çok fazla şirket bulunmaktadır. Böyle bir durumda araç filosu en geniş olan firmayı seçmeniz sizin için daha mantıklı olacaktır. Çünkü geniş araç filolu bir şirkette eşyanızın taşınma süresi daha kısa olacaktır. Böyle şirketlerin sizinle aynı güzergaha sahip müşteri bulma potansiyeller çok daha fazladır.Aynı zamanda eşyanızın türüne göre araç seçimi yapabilmenizde ayrı bir avantajdır. Islanmaması gereken bir eşyanızı kasası açık bir araç ile taşımak zorunda kalmazsınız.

Parsiyel kargo işlemi yapmak istediğinizde yapmanız gereken şey yükünüzün taşındığı adres ile taşınacağı adresi ve yükün çeşitini bildirmektir. İnternet sitemiz üzerinden yük bildirim formu doldurmanız halinde en yakın sürede size geri dönüş yapılacaktır.

TOP