Parsiyel Taşıma

Parsiyel Taşıma

Parsiyel TaşımaParsiyel Taşıma

Parsiyel taşıma, aynı güzergâhta taşınacak olan ve birbirinden farklı müşterilere ait olan yükleri, aynı kamyon, kamyonet veya tır ile taşıma işlemidir.

Sarı Kamyonetle parsiyel taşıma İstanbul'un tüm ilçeleri; Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu 

Türkiye'nin  81 ili ve tüm ilçeleri; Adana, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Trabzon, Denizli, Konya, Mersin, Kayseri, Edirne, Kocaeli, Sakaraya, Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis ,Osmaniye, Düzce illerine günlük olarak yapılmaktadır.

Parsiyel taşıma işleminde hedeflenen asıl amaç, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa dahi, yanına ilave yükler alarak bir aracı tam doldurmak ve çıkan taşıma maliyetini müşteri başına bölerek, ekonomik bir seviyeye getirmektir.

İstenilen miktarda yük taşıtabilmek açısından kargo firmalarına benzese de, parsiyel taşıma ile verilen hizmet kargo firmalarının verdiği hizmetten çok farklı ve çok daha ekonomiktir. Parisyel taşımalarda sistem şu şekilde işler; herhangi bir yüke ait parsiyel taşıma talebinde bulunduğunuzda, parsiyel taşıma yapan firmalar öncelikle evinize veya işyerinize gelerek göndermek istediğiniz yükü yerinden alır. Eğer yük sökülüp takılabilen bir yapıya sahipse, gelen ekip tarafından en uygun şekilde sökülür ve taşıma esnasında zarar görmeyecek şekilde ambalajlanır. Yine teslimat anında yükü ambalajlarından çıkarmak ve kurmak taşıma yapan ekibe aittir. Ambalajlanmış şekilde parsiyel taşıma yapan firmanın deposuna getirilen yükler, burada bekleyen ve aynı güzergâha gidecek olan diğer yüklerle birlikte araca yüklenir. Böylelikle birden fazla müşterinin parça yükü tek bir araçla taşınmış olur. Ve dağıtım sırasına göre araçta olan yükler, teker teker adreslere güvenli ve hasarsız bir şekilde teslim edilir.

Parsiyel taşıma konusunda yaşanan en tek handikap ise eşyaların yükleme veya taşıma esnasında karışabilecek olmasıdır. Ancak uzman bir kadro ile çalışan, deneyimli ve profesyonel hiçbir lojistik firmasında böyle bir sorun yaşanmamaktadır. Parsiyel taşıma da araçlar bir plan dâhilinde yüklenmektedir. Güzergâh gereği en son gidilecek yere ait olan eşyalar araca ilk yüklenen eşyalardır. Yükleme esnasında her bir müşteriye ait olan eşyalar arasında bölmeler bulunmaktadır. İlk yüklenen parselin bitimine gerekli bölmeler konulduktan sonra diğer yükleme başlar ve bu şekilde işlem devam eder. Araca en son, ilk indirilecek eşyalar yüklenir ve işlem tamamlanır. Parsiyel taşıma yapan araçta tek bir parça eşyanız dahi olsa, hiçbir karışıklık ve hasar ile karşı karşıya kalmadan, güvenli ve oldukça ekonomik bir şekilde teslimat sağlanır.

 

 

 

 

 

 

 

TOP