Sektörel Taşımacılık

Sektörel Taşımacılık

Sektörel Taşımacılık

Sektörel taşımacılıkta Sarı Kamyonet tüm üreticilerin ve sektörlerin, kaliteli hizmet ve uygun fiyat politikasıyla hizmetinde. Lojistik depolama, ambalaj, makina, gümrük, kimya, gıda vb tüm sektörlere hizmet vermekteyiz. Marmara bölgesinde bulunan tüm sektörlerle ve üretici firmalarla başarılı işbirliği içerisindeyiz.

Lojistik, gerek uluslar arası gerekse yurtiçinde yoğunlaşan rekabet ortamında, firmaların operasyon maliyetlerini azaltmak için başvurduğu en yaygın hizmetlerden biri haline geldi. Kar odaklı çalışan ve kazançlı bir şekilde faaliyetlerini sürdürmek isteyen firmalar, lojistik hizmetlerin içerisinde yer alan sektörel taşımacılık hizmetleri ile avantaj sağlamaktadırlar.

Sektörel taşımacılık denildiğinde,  firmalar adına yapılan her türlü nakliye hizmeti anlaşılmaktadır. Hammaddelerin kaynağından alınarak, depolara getirilmesi, üretilen ürünlerin depolardan alınarak nihai tüketiciye ulaştırılması ve hatta bozulma, kırılma gibi nedenlerle iadeye düşen ürünleri alarak tekrar satıcı firmaya ulaştırılması sektörel taşımacılık adı altında verilen hizmetlerdir.

Firmaların tüm bu işlemleri kendi bünyelerinde yapmaları yerine sektörel taşımacılık yapan kurumsal firmalarla anlaşmaları, firmalara her anlamda fayda sağlamaktadır. Günümüzde yoğun rekabet ortamında firmalar üretim ve satış maliyetlerini kontrol altında tutarak kar elde etmeyi hedeflemektedirler. Optimal stok ve siparişe göre üretim gibi birçok önlem maliyetleri azaltıp, nakit kullanım alanını genişletirken, taşıma ve dağıtım işlerinin firma bünyesinde yapılıyor olması oldukça gereksizdir.  

Öncelikle kendi bünyesinde bir dağıtım ağı kurmak isteyen her firmanın bu bölüm için ciddi yatırımlar yapması gerekmektedir. Dağıtım esnasında kullanılacak olan araç filosu, üretilen ürünlere göre özel olarak dizayn edilmiş araçlardan oluşmalıdır ve her bir aracın bedeli firma bütçelerini etkileyebilecek boyuttadır. Araçlarla birlikte araçlardan anlayan ve gereğince kullanabilen şoförlere ihtiyaç olacaktır. Bu durum personel maliyetlerinde ve doğal olarak genel maliyetlerde bir artış demektir. Araçların her daim temiz, bakımlı ve yeni olması firma prestiji açısından oldukça önemlidir.  Ancak uzun süreli kullanımlar aşırı yıpranma ve masrafa neden olacağı için belirli dönemlerde yenilemek gerekecektir. Tüm bu detaylar incelendiğinde, kar amacı güden firmaların, kurumsal olarak hizmet veren ve sektörel taşımacılık yapan firmalar ile anlaşmaları en doğrusudur.

Sektörel taşımacılık yapan firmaların farklılığı, sahip oldukları araçlardır. Her bir sektör farklı hammaddeye ihityaç duymakta ve farklı ürünler üretmektedir. Ve her hammadde ve ürünün taşıma şartları birbirinden farklı olmaktadır. Sektörel taşımacılık hizmet veren firmalarda araçlar, her sektör için farklı dizayn edilmiştir. Kimisi içerisinde soğuk hava sistemi bulundururken, kimisi kimyasal madde taşımacılığına göre donatılmıştır. 

TOP